Zenski uklad rozrodczy cwiczenia str 92

Witam serdecznie w przyszłym artykule, w jakim przyjrzymy się strukturze ludzkiego ciała. W dzisiejszym krótkim tekście poznamy tajemnice żeńskiego układu rozrodczego i dowiemy się, jak on wpływa. Zapraszam do pozycje.
Z opinie na terytorium rozmieszczenia, żeńskie płciowe narządy różni się na zagraniczne a wewnętrzne. Do ostatnich drugich zaliczamy, kiedy ważna się domyślać, jajowody, jajniki, pochwę, oraz macicę. Zdecydowanie więcej jest przecież narządów zewnętrznych, wówczas nie będziemy się im patrzeć zbyt szczegółowo.
Jajowodem nazywamy przewód, którego średnia długość ma około jedenastu centymetrów. Biegnie on od rogu macicy do samego jajnika. Ponieważ kobieta ma dwa jajniki, są również dwa jajowody. Niestety, coraz częściej widzi się w aktualnych czasach nowotwór tego przewodu. A tak ważne jest, aby wykonywać regularnie badanie wskazywane sono (badanie drożności jajowodów).
Jajniki są gonadami, czyli narządami o odpowiedniej prac do męskich jąder. Wytwarzają one komórki jajowe, jakich celem istnienia, jest zapłodnienie za pomocą męskiego plemnika. Jajnik ma zawsze kształt spłaszczonej elipsoidy. Jego maksymalna masa wynosi jeden dekagram.
Macica jest członkiem, w jakim wypełnia się rozwój embrionalny dziecka. Ma kształt zbliżony do gruszki. Kobieta, która nie była też szans urodzić dziecka, ma macicę o długości około siedmiu centymetrów i szerokości czterech w najszerszym miejscu. Masa narządu nie powinna przekraczać siedemdziesięciu pięciu gramów.
Ostatnim narządem, jaki obecnie opiszemy, jest pochwa. To mięśniowo-błoniasty przewód, bardzo elastyczny. Łączy macicę z przedsionkiem pochwy, czyli częścią sromu. Więc do niej dawane jest nasienie. Pochwa obejmuje męskie prącie podczas kopulacji.
To końcu, jeżeli należy o żeńskie narządy rozrodcze. Do zwiedzenia w innym artykule.