Zaburzenia psychiczne emocjonalne

Cyklotymia jest prezentowana, jak małe zaburzenie psychiczne, określane również jako stan depresyjny, który zawsze zwyczajnie nie wymaga leczenie farmakologicznego. Cyklotymia często porównywalna jest do dystymii, jednak oba schorzenia psychicznie dość dobrze się z siebie różnią.

Zaburzenie psychiczne W poniższym artykule skupimy się na głębokim zaprezentowaniu, czym stanowi wprowadzona anomalia psychiczna. Zaczynając a od początku, cyklotymia jest zaburzeniem psychicznym. Prawdopodobnie być czynnikiem wysyłającym do powstania choroby afektywnej dwubiegunowej. Jej rozpoznanie jest dodatkowe zawsze w ważnej a trzeciej części życia człowieka, skupia się zazwyczaj z nadużywaniem alkoholu oraz odchodzi do szerokiej destabilizacji w utrzymaniu społecznym.

psychoterapeuta krakówPsycholog, psychoterapeuta, psychoterapia Kraków

Leczenie Oczywiście, wykryta cyklotymia powinna stać natychmiast poddania leczeniu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie będzie zatem stricte leczenie farmakologiczne, odpowiednie do sposobu leczenia depresji, bowiem podawane leki będą brały często zadanie stabilizujące nastrój, a dopełnieniem działania będzie psychoterapia.

Fazy Zachorowanie na cyklotymię cechuje się uciążliwymi zmianami nastroju. Ważna ją podzielić na dwie fazy:

Faza subdepresji, na którą lokują się: abulia, czyli problem z podejmowaniem decyzji, apatia, spadek libido oraz permanentne zmęczenie i problemy z kolekcją, zaburzenia łaknienia, bezsenność, ciągłe poczucie pustki, smutku i minusie wsparcia, nieumiejętność odczuwania przyjemności, zaniedbywanie się, brak energii, pesymistyczne zasady i wycofanie społeczne. Faza hipomanii, czyli dobry stan, wesołość, euforia, wysoka samoocena i pewność siebie, wzmożony popęd seksualny, pobudzenie psychoruchowe i ograniczone zapotrzebowanie na sen, gonitwa myśli, słowotok, spadek zdolności racjonalnego myślenia, problemy z kolekcją uwagi, siła i wrogość, poczucie mocy i entuzjazm, podejmowanie ryzykownych zachowań, urojenia.

Wada ta zwykle pojawia się u osób, które narzekają na dwubiegunowość. Poza tym wpływ pamiętają dodatkowo takie czynniki jak wielki stopień kortyzolu, niski poziom serotoniny, jak i więcej stresujące sytuacje. Ponadto znacznie wysoki zysk są także wychowanie i środowisko, w jakiej odbywają potencjalnie chorujące osoby.