Zaburzenia osobowosci socjopata

O zaburzeniach i wadach psychicznych wypowiada się w Polsce coraz częściej. Problemy połączone z psychiką przestają być wstydliwym tematem, ponieważ co roku boryka się spośród nimi bardzo ludzi. Zgodnie z szacunkami WHO czyli Światowej Organizacji Zdrowia , do 2020 roku choroby psychiczne staną się drinkom z największych problemów zdrowotnych, które następują w populacji europejskiej.

Czy boimy się kłopotów z psychiką? W rankingu chorób, które wywołują u ankietowanych największy lęk, choroby psychiczne znalazły się na 4. miejscu, zaraz po nowotworach, chorobach serca i AIDS. Warto ale mieć, że bolączki psychiczne można opanować dzięki odpowiedniemu leczeniu.

Według publikacji Instytutu Psychiatrii i Neurologii danej w 2013 r. prawie 8 milionów Polaków w wieku od 18 do 64 lat boryka się z niższymi lub większymi zaburzeniami psychicznymi. Przylegają do nich m.in. stany urojeniowe i omamy (najczęściej włącza się je jak schizofrenia), depresje o dużym natężeniu, choroba afektywna dwubiegunowa (czyli zaburzenia maniakalno-depresyjne), silne neurozy, a ponadto fobie. Wśród zaburzeń psychicznych otrzymują się nawracające stany lękowe, nagłe ataki paniki, zaburzenia połączone z bogatym stresem,a nawet otępienie.

Kiedy należy zgłosić się do psychiatry? Powodem do wizyty jest przede każdym poziom emocjonalny, który powoduje szczególny niepokój dotkniętej nim roli, jak również zaniepokojenie najbliższych. Własny doświadczony psychiatra w Krakowie zdiagnozuje nawet najbardziej zakamuflowany problem psychiczny chorego, co pozwala na pozytywną terapię. Pamiętaj, że szybsze leczenie przynosi lepsze efekty.