Wyposazenie sklepow odziezowych

Aby otworzyć sklep mięsny i mięsno-wędliniarski należy go najpierw odpowiednio wyposażyć. Jakie urządzenia, sprzęty i urządzenia są potrzebne w sklepiku z artykułami mięsnymi?

Przede wszystkim trzeba zakupić chłodnie, zamrażalniki i lodówki, w jakich magazynuje się i wykonywa produkty mięsne do sprzedaży. Istnieje dużo sposobów chłodni, które sprawdzą się w biznesie: lady, regały, szafy i witryny chłodnicze. Podobnie jest z urządzeniami mrożącymi, w których zatrzymuje się mięso – wśród nich oddaje się witryny, zamrażarki, wyspy albo te szafy mroźnicze. Dobrym pomysłem, zwłaszcza w mniejszych placówkach, jest kup lodówko-zamrażarek, pełniących rolę magazynu na ponadprogramową partię towaru.

Dodatkowy towar warto trzymać nie ale w magazynie, lecz jeszcze w podręcznej komorze przechowalniczej na sali sprzedaży. Układa się ją pod wystawą, dzięki czemu właściwie można uzupełniać materiał na półkach ekspozycyjnych. Niezbędna istnieje wyjątkowo lada ekspediencka, na jakiej kręci się i pakuje towar. W większych sklepach mięsno-wędliniarskich dodatkowo niezbędne jest korzystanie pomieszczenia chłodniczego ze stałą, odpowiednio niską temperaturą, dostarczającego do przechowywania towaru.

Pozostały sprzęt obowiązujący w biznesie mięsnym to rola, ostre noże, kloc masarski i tasak oraz krajalnica. Waga powinna być dostatecznie wielki i dostępny wyświetlacz, tak by zarówno sprzedawca, jak a użytkownik mogli widzieć wynik ważenia. Natomiast kloc masarski z tasakiem potrzebny jest do krojenia mięsa z kością. Też jest z nożami do cięcia mięsa, ponadto nie warto na nich oszczędzać. Z zmianie dobra krajalnica powinna mieć regulację grubości plastra. Idealnie, jeśli noże do krajalnic zrobione są z chromowanej stali węglowej albo stali nierdzewnej. Takie noże do krajalnic posłużą wiele lat.

Ponadto konieczne jest wyposażenie się w wilka do mięsa, służącego do prowadzenia mięsa na wymaganie klienta. Wprawdzie nie stanowi wtedy niezastąpiony element wyposażenia sklepu. Prócz wymienionych potrzebna istnieje też kasa fiskalna, środki czyszczące, myjące i owadobójcze, pojemniki do przechowywania towaru oraz dodatkowe meble sklepowe. Przydatne istnieje te zainstalowanie klimatyzacji, która potrzebna istnieje w życiu odpowiedniej temperatury w klas sprzedaży – szczególnie latem. Duże istnieje dodatkowo oświetlenie, jakie może znacząco poprawić wyniki sprzedaży. Specjalne oświetlenie podkreśla naturalny kolor mięs i wędlin spotykających się na wystawie.