Wylacznik a rozlacznik mocy

http://www.comarch-polkas.pl/comarch-erp-optima/

Wyłącznik mocy znajduje zastosowanie we jakichkolwiek tych instalacjach, gdzie moce wyłączane są wielkie liczb. Używa się go, aby pomagać nowe urządzenia elektryczne przed niebezpiecznymi efektami zwarć lub przeciążeń. Dzięki włącznikom możliwe jest prowadzenie rozpływu różnic w sieci elektrycznej.

 

W rozmiarze charakteryzacji włączników mocy wiąże się kilka podstawowych parametrów. Chodzą do nich: prąd znamionowy i zwarciowy, napięcie znamionowe, a i odpowiednia temperatura otoczenia. Biorąc pod uwagę napięcie znamionowe można poznać niskonapięciowe, średnionapięciowe oraz wysokonapięciowe włączniki mocy.

Napięcie pracy włączników mocy umownie jest zdecydowane na pokładzie nie niższym niż 1000 V.

Samym z najczęściej spotykanych wyłączników mocy są wyłączniki łukowe. Należą do najprostszych a dodatkowo najczęściej używanych urządzeń tego typu. Zasada działania buduje się na wykorzystaniu efektu chłodzenia, dzielenia i rozwijania łuku pod wpływem oporu wewnętrznego kolumny łukowej.

Znacznie szybką renomą zajmują się również włączniku z organizmem autowydmuchowym, który potocznie określany jest mianem systemu Auto-Puffer. Wyłącznik napowietrzony jest człowiekiem wyłącznika “live tank”. Wyposażony istnieje w wielką instalację SF6 i jeden napęd sprężynowy typu FSA. W nawiązaniu do napędu jednofazowego zadbano o to, aby wszystka z części tworzyła własny domowy, odrębny napęd. Elementem wyposażenia kontaktów z organizmem autowydmuchowym prawdopodobnie być sterownik Switchsync, który przyjmuje się w kierunku eliminacji składowych przejściowych. Dodatkowym wyposażeniem potrafią istnieć zarówno elementy sprzyjające bezpiecznemu obchodzeniu się z gazem SF6. Bardzo powszechnie odnosi się krążki dekompresyjne (bursting discs), izolatory kompozytowe oraz wsporniki dla przekładnika prądowego typu IMB.