Wizyta u psychiatry wymaga przygotowan

comarch erp optima saasComarch ERP Altum - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Załóżmy, że potrzebujemy pilnej pomocy lekarza. Nie dlatego, że cierpi nasze ciało, ale ponieważ odczuwamy silne problemy z własną psychiką. Nieistotne jest, czy sami zgłosiliśmy się do psychiatry, czy też zrobili to nasi bliscy w trosce o nasze życie czy zdrowie. W każdym przypadku wizyta u psychiatry, tak samo jak w przypadku biadania u każdego innego specjalisty, wymaga odpowiednich przygotowań.

Pierwsza wizyta u psychiatry to przede wszystkim będzie rozmowa. Będziemy musieli opowiedzieć o naszych problemach, kiedy się zaczęły, jak je rozpoznaliśmy oraz na co wpływają. Już sam moment przełamania się, umiejętność zwierzenia się obcej osobie z dolegliwości, które nas dręczą, jest bardzo ciężka. Dlatego też warto przemyśleć, co chcemy przekazać lekarzowi. Nie mamy oczywiście na myśli, aby ukrywać niektóre z naszych dolegliwości przed psychiatrą, wręcz przeciwnie. Żeby lekarz mógł nam w pełni pomóc, musi znać możliwie każdy szczegół związany z nastaniem naszych problemów, dlatego niezbędne będzie przypomnienie sobie wszystkich możliwych faktów powiązanych ze zmianami psychicznymi. Nie powinno nas również dziwić, jeśli w pewnym momencie psychiatra wyrazi prośbę o rozmowę z członkami naszej rodziny i przyjaciółmi.

Przed pierwszą wizytą u psychiatry niezbędne jest również przejrzenie naszej dotychczasowej diety, przyjmowanych leków i podjętych zabiegów. Dla przykładu, ostre zatrucie alkoholem metylowym lub poważne zakażenia mogą prowadzić do powstania depresji, poważny niedobór witaminy B1 może spowodować psychozę, niedobór B12 wywołuje senność i urojenia, przewlekły ból i hałas, a także przeżyte operacje mogą prowadzić do nadwrażliwości zmysłowej i huśtawki emocjonalnej. Lekarz psychiatra, w celu uzyskania właściwego i pełnego obrazu stanu zdrowia pacjenta może zdecydować się na wysłanie osoby leczonej na dodatkowe testy. Co więcej może zlecić dodatkowe badania u neurologa czy internisty, niezbędne mogą również okazać się badania krwi i moczu. W dość wielu przypadkach niezbędne będzie również wykonanie tomografii głowy, która ukaże pełny obraz ewentualnych zmian w budowie czaszki.