Wentylator 120

Wszędzie tam, gdzie jest szansa ryzyka wybuchu w efekcie mieszania się atmosfery z gazami, mgłami i parami, montuje się wentylatory przeciwwybuchowe. Jeżeli wentylator wskazany jest napisem explosion proof znaczy to, iż istnieje przeciwwybuchowy. Występuje w wersji kanałowej, kołnierzowej, ściennej oraz dachowej.

Specjalne rozwiązania wykorzystane przy budowie wentylatorów dodatkowo chronią przed ewentualnym tworzeniem nadmiernej temperatury czy same iskier pochodzenia elektrycznego na zewnątrz lub za obudowy. Ponadto użyto specjalne środki i idealnie dobrane do produkcji silniki elektryczne. W taki rodzaj stworzony wentylator spełnia wszelkie normy warunków pracy dla określonej strefy zagrożenia wybuchem.

Można znaleźć wentylatory przeciwwybuchowe zróżnicowane pod względem rozmiarów, wartości obrotów, poboru prądu, jakości i mocy. Pozwoli to wziąć odpowiedniego wyboru.

Jeśli szukacie profesjonalnych wentylatorów, dostosowanych do dużych zadań warto skonsultować się ze specjalną firmą, jaka sprawia w obszarze bhp. Szeroki asortyment obejmuje między innymi wentylatory kanałowe. Zadaniem tych organizacji jest odprowadzanie zanieczyszczonego powietrza z wnętrza lokalu, a następnie wymiana powietrza na „wysokie”. Zwykle przydatne są w halach produkcyjnych, warsztatach, magazynach dodatkowo w następnego rodzaju budynkach wymagających szybkiej i precyzyjnej wentylacji. Tylko dobrze dobrany oraz dobrze zamontowany wentylator kanałowy stanowi bowiem gwarancję najlepszej formy powietrza.

Specjalna konstrukcja wentylatora idzie na łatwy przepływ powietrza w określonym kierunku. Jego pozycję można przyrównać do lektury sprężarki. Poprzez wzrost energii kinetycznej powietrza, dodaje on mu danej prędkości, jak i narzuca jego obieg.