Uziemienie gniazdka

Uziemienia elektrostatyczne są bardzo ważnym elementem w przemyśle i transporcie łatwopalnych gazów i zagranicznych substancji, jak ciecze czy proszki. Kiedy ładunek elektrostatyczny łączy się w pobliżu łatwopalnych materiałów, powstają zagrożenia.

Rokrocznie w pełnej Europie trafia do ponad 400 wypadków spowodowanych racja tymi działaniami. Zapłony, pożary, a nawet początki to całkiem realne niebezpieczeństwo, którego osobę jest jakikolwiek zdrowo myślący gość oraz inwestor w dziedzinie.

Tutaj z odsieczą przychodzą nam mechanizmy i sposoby uziemień elektrostatycznych. Ich zajęcie w istocie tworzy się do połączenia zagrożonych elementów niskooporowym procesem do punktu uziemienia przy pomocy odpowiedniego zacisku. Na zbycie istnieje ogromna liczba ich sposobów - kleszczowe, przykręcane śrubami, dawane w samej obudowie pojemnika. Bardziej rozwinięte systemy umożliwiają więcej na monitorowanie uziemienia w czasie rzeczywistym. W zintegrowaniu z drugimi urządzeniami mogą nie doprowadzać do dozowania produktu czy pracy nad nim w wypadku zaistnienia problemów z uziemieniem. Niektóre metody fizycznie blokują taką opcja, zamykając zawór czy wlew, co jest ważne w sukcesie awarii współpracujących urządzeń lub prób obejścia zabezpieczeń. Tego rodzaju rozwiązania często daje się przy cysternach kolejowych i drogowych.

Dość powszechnym problemem stosowania zacisków na urządzeniach wykonywających z lakierami, farbami, rozpuszczalnikami czy żywicami jest zły do całkowitego ograniczenia proces pokrywania się powierzchni materiałem. Potrafi to wykonać warstwę izolującą uziemienie elektrostatyczne "electrostatic earthing", częściowo bądź całkowicie negując jego skuteczność. Działa to nie tylko urządzeń, ale także pojemników i zbiorników oddanych do przechowywania w/w materiałów.