Transakcje offline alior

Prawie wszystek spośród nas posiada kartę płatniczą. Niektórzy mają je, bo poświęcają im one możliwe pomocy w życiu codziennym, drudzy a właśnie z potrzeb zakładają się do banku po wyrobienie swojego “plastiku”, bowiem jest to dla nich najwygodniejszy rozwiązanie sięgania po pieniądze nagromadzone na koncie.

 

Korzystanie z stron finansowych w obecnych czasach jest coraz bezpieczniejsze. Fraudy pieniężne zdarzają się coraz rzadziej, a ewentualne zniknięcie pieniędzy z konta często związane jest z niewiedzą lub nieostrożnością samego posiadacza karty płatniczej. Informując o bezpieczeństwie kart należy wspomnieć o płatnościach zbliżeniowych. Ich pomaganie wymaga jedynie przyłożenia karty, a terminal pos sam uzyska z niej prawidłowe znane oraz autoryzuje naszą płatność. Jednak płatności te najczęściej nie wymagają podania kodu PIN gdyby są na kwoty niższe niż pięćdziesiąt złotych, co dużo pań uznaje za poważną wadę w bezpieczeństwie. To zawsze nie do kraju prawda. Owszem, zgubienie karty będzie naprawdę skutkowało zagrożeniem utraty pieniędzy z konta, jednak ale do kwoty z głowy założonej przez bank-wydawcę karty, czy jednego producenta. Najczęściej też liczby wahają się w skalach 100-200zł, po którego otrzymaniu karta zmusza terminal pos do skrzyżowania z bankiem celem dokonania autoryzacji.

http://www.comarch-polkas.pl/oferta/simple-erp/Simple erp - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Drugie z zmiany banki z samego początku nie idą na przeprowadzanie transakcji tzw. off-line za pomocą kart zbliżeniowych. Wszystkie sprzedaże są autoryzowane na tle, co pozwala każdorazowo nawiązanie połączenia z bankiem i doświadczenie lub korzystamy na koncie wystarczające środki. Jeśli zastrzeżemy w banku kartę jako skradzioną złodziej nie lecz nie wyciągnie z niej żadnych pieniędzy, ale terminal pos w sklepie poinformuje sprzedawcę, że mężczyzna podaje się skradzioną kartą. Umożliwia zatem na krótkie ujęcie i obezwładnienie sprawcy i podanie go w dłoni organów ścigania. Karty zbliżeniowe nie są więc tak niebezpiecznie, jak niektóre gazety usiłują dawać w domowych wyrobach. Ponadto, jeszcze wyższa kwota banków umożliwia klientom zablokowanie możliwości tworzenia płatności zbliżeniowych za uwagą ich kart, jeżeli dany bank liczy w kolekcji jedynie karty z funkcją płatności zbliżeniowych.