Szkolenie pracownikow a wydatki strukturalne

Mianem dress code określa się sposób, w który należy zrobić stylizację na poszczególne spotkanie lub do danego charakteru pracy. Jeśli idzie o spotkania, sprawa wygląda dość prosto. Na profesjonalnie przygotowanych zaproszeniach zawsze winna stanowić podana informacja, jakiego ubioru oczekuje się od gości. W dobrym stylu i oznaką szacunku do pana jest dopasowanie się do pewnego dress code'u, dlatego, jeżeli na zaproszeniu mamy zaznaczone, że dla przykładu dress code to total black, bardzo źle traktowanym będzie, jeśli dominująca część swej garderoby będzie w kolorze innym niż czarny. Jeśli oraz na zaproszeniu nie jesteśmy stałe, w który twórz gospodarz chce, żebym się ubrali, zawsze tak jest wykonać strój tani i elegancki.

Nie przeciwnie jest, jeśli idzie o dress code tłumaczeń ustnych. Ogólnie godzi się, że osoba budząca się tłumaczeniami ustnymi symultanicznymi bądź te konsekutywnymi, powinna stawiać się swoim strojem do powszechnie przyjętych zasad w roli biurowej. Nazywa to, iż nie tylko swoim zachowaniem oraz warsztatem bycia, lecz również strojem powinna okazywać klientom szacunek. W spraw ubioru mężczyzn, sytuacja jest wystarczająco prosta. Dress code tłumaczeń ustnych jest ostatnie zestaw, najlepiej ciemny, ciemne buty i koszula, najlepiej biała, jednak dobrze widziana jest jeszcze niebieska i jasnoróżowa, koniecznie z dużym rękawem. Do ostatniego odpowiadający krawat. Sprawa garderoby kobiet jest kilka dużo delikatna, jednak z przeciwnej strony kobiety w jasnym sensie mogą sobie na wiele pozwolić. Należy jednak przede każdym pamiętać o tym, że polski rób nie winien być wyzywający. Dlatego osoby odbierające jako tłumacze, powinny wyposażyć swoją garderobę w następujące elementy:

Spódnica – najlepiej granatowa lub czarna, na pewno w stonowanych kolorach oraz długością minimalnie kilka centymetrów nad kolano, Marynarka – powinna pasować do spódnicy/spodni które założymy, ale przede każdym chodzi zwrócić uwagę na to, albo istnieje daleko dobrana. Nie umie stanowić ani za szeroka ani za mała. Są tak zwane marynarki over size, jednak miejmy, że jest rozbieżność między marynarką over size a marynarką o kilka rozmiarów zbyt wysoką, Koszula – tak jedno jak w sukcesu koszuli męskiej, najlepiej biała, niebieska lub jasnoróżowa, Spodnie – w obecnym zawodzie, tak jedno kiedy w dowolnej kolejnej rzeczy biurowej, kobiety mogą działać w spodniach, aczkolwiek powinny wtedy żyć spodnie o kroju garniturowym, Szpilki – nie są niezbędne, jednak dodają elegancji. Oczywiście, jeżeli nie są za wielkie - optymalna wysokość to około 7 cm.