Systemy erp dla msp

Systemy ERP, czyli planowanie zasobów przedsiębiorstwa z angielskiego enterprise resource planning, tłumaczone przez producentów też jako zaawansowane planowanie zasobów – to nazwanie grupy systemów informatycznych, które działają wspomaganiu zarządzania firmą z dalekich obszarów biznesu. Systemy ERP są złożone zazwyczaj z wielu modułów. Integracja modułów realizowana jest wolny duplikacji informacji. Moduły ERP są następcą modułów MRP II.
Wspomaganie zarządzaniem firmy może obejmować wszystkie lub część szczebli zarządzania i ułatwia w optymalizacji wykorzystania zasobów firmy oraz zachodzących w nim procesów.

krajalnica bizerbaBIZERBA VS 12D - automatyczna krajalnica Polkas Kraków

Systemy ERP są rozwinięciem systemów MRP II. Podstawowym ich odcinkiem jest podstawa danych, jaka jest zazwyczaj wspólna dla całych pozostałych modułów. Moduły te głównie obejmują następujące obszary:

magazynowanie towarów;
rozporządzanie zapasów;
obserwowanie realizowanych dostaw;
otwieranie i wzrost produktów;
zarządzanie maszynami i obiektami przemysłowymi;
myślenie i stosowanie produkcją;
zaopatrzenie;
promocja i sprzedaż;
zarządzanie relacjami z konsumentami;
robienie i wzrost procesów
finanse i księgowość.

W zespół modułów ERP mogą wpływać także inne elementy, jak np. moduł do zarządzania transportem, controlling, czy moduł do aplikowania projektami. Systemy ERP idą na dostosowanie ich do specyfiki konkretnych firm, m.in. dlatego, że dane moduły mogą stanowić wzajemnie niezależne z siebie.

Rozbudowane możliwości
Systemy ERP są na tyle elastyczne, że dają nam możliwość dokładnego dopasowania go do potrzeb firmy. Wykwalifikowany robotnik lub firma informatyczna może stworzyć pomosty, które składają system ERP z innymi programami i aplikacjami wymaganymi w byciu przedsiębiorstwa. Plusy z tego wyjścia są oczywiste. Pełna integracja narzędzi informatycznych:
ułatwia procedury wchodzących w głowie,
automatyzuje powtarzalne procesy minimalizuje czas niezbędny na produkcję.