System informatyczny magazynowy

Wiele własnych firm specjalizuje się w sprzedaży i dodawaniu systemów informatycznych do prowadzenia punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W zależności od charakterze prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla młodego lokalu, jak też dla większej sieci restauracji. Rozwiązania będą kłócić się między sobą w relacje lub przechodzimy do budowania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, i może z lokalem szybkiej obsługi. Organizmy do gastronomii zajmują się jeszcze szerszą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z punktem gastronomicznym jaki nie jest żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Jedną spośród najbardziej unowocześnionych aplikacji do zarządzania punktem gastronomicznym jest sposób POS. W całych miastach Polskich jest sieć autoryzowanych przedstawicieli. I oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek polskich kiedy również takich, jakie w ramach indywidualnej struktury czy franczyzy posiadają sporo punktów gastronomicznych na obszarze całej Nasz.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla firmy gastronomicznej:

Stanowi on właśnie skonstruowany, aby moduły składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i działalność na podobnych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi konsumenta, łatwiejsze raportowanie i rozliczanie jednostki, niezależnie z tego, czy jest wtedy niepowtarzalna restauracja, bądź też sieć restauracji.

Na tym sezonie celowo nie podamy nazwy, na jakim z programów oprzemy propozycję skierowaną do określonego klienci. Przyjmijmy, że wyjście jest oparte na połączonym systemie, który zapewni zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, jak również całkowite zarządzanie gospodarką magazynową. W zależności z pracy pomysł może współpracować z terminalem dotykowym, a ponadto z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w sieci lokalnej czy na jakimś miejscu, używając standardowy sprzęt PC.