Slodkie orzezwienie

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który również zaspokoiłby ich zainteresowanie oraz orzeźwił. W takim przypadku świetnie kontrolują się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy te kruszonego lodu. W internecie i pracach kucharskich można odnaleźć wiele przepisów na ciekawe napoje tego typu. Oczywiście można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, ale warto pokazać się czynić je jedynemu. Jest owo nie tylko zdecydowanie popularniejsze rozwiązanie, ale te zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają ogromną satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny bądź znajomi, którzy spotkają z wizytą w jakiś upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, jest ten o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można uzyskać o dowolnej porze roku, nie tylko latem, a mleko to fragment wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to pewne z najdostępniejszych owoców na zbycie. Otrzymany napój jest miły, pyszny i zdrowy - ale każdy gęsty koktajl można rozważać jak samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym ciekawym rodzajem napoju stanowi obecny o smaku truskawkowym. Najlepiej wykonywać go w sezonie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i dostępne na każdym stoisku. Dobrym rozwiązaniem jest związanie mleka, truskawek i bananów - ta jedyna forma będzie wygodnym doznaniem dla własnych kubków smakowych.

Oczywiście można mówić przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, stworzony z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! I może brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesu brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. A co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest gorzkie - mówię z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście plan na koktajl i gotowe artykuły to dotąd nie wszystko. Trzeba mieć odpowiedni sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z odpowiedniej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na placu jest sporo takich wyników oraz warto poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który doskonale spełni swoje oczekiwania oraz potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z funkcją kruszenia lodu, który przyda się nie tylko do deserów owocowych, ale także na przykład do tworzenia mrożonej kawy.