Separator magnetyczny do szlifierki

Dziś na rodzimym rynku odpowiedzialnych istnieje znacznie sposobów magnetycznych, które posiadają specjalny kształt pola magnetycznego, dzięki czemu dostaje się znacznie długą rolę magnetyczną chociażby w znaczącej odległości od separatora. Siła magnetyczna produkowana jest przez magnesy ferrytowe. Separatory magnetyczne nadprzenośnikowe służą często do usuwania elementów metalowych z przenośników taśmowych i zsypów. Służą oraz do pomocy urządzeń takich jak kruszarki i młyny.

 

Jakie rodzaje separatorów wyróżniamy?
Można wyróżnić dwa typy separatorów: blok magnetyczny oraz separator nad taśmowy samoczyszczący. Blok magnetyczny nie posiada taśmy czyszczącej, należy oczyszczać go ręcznie lub przy pomocy mechanizmu czyszczącego. Ten rodzaj separatora kieruje się w przypadku, gdy spodziewana ilość żelaza będzie lekka lub do ochrony poszczególnych urządzeń. Natomiast separator nadtaśmowy samoczyszczący umieszczany jest nad przenośnikiem, który służy pole magnetyczne o znacznie trudnej sił. Należy zaznaczyć, że istnieje zatem bezpiecznie dla środowiska pracy. Czyści się go w postępowanie ciągły, poprzez taśmę wynoszącą, co pozwala usuwanie niemal całych ilości elementów metalowych. Można nabyć wersję separatora z silnikiem elektrycznym lub hydraulicznym.

Wzór oraz rozmiar
Separatory przygotowuje się w różnych układach i kształtach, i firmy, które interesują się ich pracą są w stopniu dopasować odpowiedni pracownik i kształt magnesu do posiadanych technologii, kiedy również potrzeb. Żeby móc właśnie dobrać odpowiedni typ magnesu, wystarczy oszacować wysokość warstwy materiału, która poznaje się na przenośniku. Należy też wiedzieć jego wielkość. Wiadomo, że im przy obiektów żelaznych mógłby się znajdować magnes tymże szczęśliwsza będzie skuteczność separatora. Warto też wiedzieć o tym, że szerokość magnesu powinna odpowiadać szerokości przenośnika, na jakim wydobywa się ten produkt.