Seksoholik ulub

Seksoholizm to uzależnienie od seksu - choroba, ujawniająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i aktywności fizycznej, w który te potrzeby dominują nad innymi, będąc o sensie życia". Pokazuje się na różne rodzaje - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z przyczyny na zarządzającą w bieżących latach swobodę seksualną, rodzaj popularności i pozwolenia na inne zachowania seksualne problem zapewne istnieć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z ostatnim przedmiotem trafia na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doświadczeń seksualnych - w drugich budowach i organizacjach. Seksoholik to nie koniecznie stereotypowy macho, jednak taki obraz jawi się w górach dużo kobiet. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych stanowisk jest stała chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to osoby mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest systemem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak lęk i stres.

Do rozwoju grypy mogą przyczynić się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, jaka posiada niekorzystny pomysł na dalekie dziedziny życia kobiety uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą spowodować do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Końcem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak żeby akt seksualny nie był jedynie kluczem do spełnienia atawistycznego popędu, lecz również zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.