Ryczalt i kasa fiskalna 2015

Gdy prowadzimy sprzedaż towarów albo usług na sytuacja osób fizycznych (takich, jakie nie prowadzą działalności gospodarczej) wskazana będzie nam kasa lub drukarka fiskalna. Po jej zakupie, szczególnie ważne jest zgłoszenie urządzenia fiskalnego i fiskalizacja. Wszystkie procedury związane z kasą fiskalną winnym stanowić przeprowadzone w przeciągu dwóch miesięcy z jej zakupu.

Zgłoszenie do naczelnika właściwego urzędu skarbowego powinno zostać złożone jeszcze zanim rozpoczniemy ewidencjonowanie sprzedaży na kasie fiskalnej. Co powinno znaleźć się w takim zgłoszeniu? Przede każdym, należy napisać, która będzie wszelka liczba kas fiskalnych stosowanych w biurze. Należy też podać adresy miejsc, gdzie będą one przesadzane. Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012 r. dokładnie reguluje sposób, w jaki winno się odbywać zgłaszanie kas. Zgodnie spośród nim najpóźniej w dniu utraty uprawnienia do wycofania z bycia kasy fiskalnej należy zamontować przynajmniej połowę ze zgłoszonych do naczelnika urzędu skarbowego kas. Wraz z powodem następnego miesiąca należy włączyć do ewidencjonowania pozostałe kasy fiskalne. Gdy posiadamy teraz zgłoszone i zamontowane kasy fiskalne, należy przygotować ich fiskalizacji. Jest ona potrzebna, jeżeli planujemy wykorzystywać kasy i drukarki w praktyce gospodarczej.

Na czym polega fiskalizacja kasy fiskalnej? Na przypisaniu do pamięci kasy fiskalnej modułu fiskalnego (numeru NIP podatnika). Wspominajmy o tym, że istnieje ostatnie operacja jednorazowa, mocna i nieodwracalna. Niezwykle znaczące jest, aby fiskalizacja kasy fiskalnej została przeprowadzona w forma profesjonalny, przez przygotowanego do tego odpowiednio serwisanta. W sukcesie błędu, złe będzie rozwiązanie źle przeprowadzonej fiskalizacji, potrzebny będzie zakup nowej kasy fiskalnej, co oznacza kolosalny wydatek. Dzięki zastosowaniu fiskalizacji kasy, możliwa będzie jej książka w stylu fiskalnym. Od teraz w pamięci kasy zapisywane będą dobowe raporty, zawierające reklamy na punkt dziennej sprzedaży. Po wykonaniu fiskalizacji kasy, w przeciągu siedmiu dni należy zgłosić ją do naczelnika właściwego urzędu skarbowego. Poskutkuje to uzyskaniem numeru ewidencyjnego.