Rozwoj przedsiebiorstwa praca magisterska

Wraz ze koleją stylu życia, wszechogarniającym nas pośpiechem, często jest tak, że nieprzemyślane zakupy pierwszej potrzeby realizujemy w okolicznych sklepach czy dyskontach, i po dłuższe raz w tygodniu czy raz na dwa tygodnie chodzimy do pełnych sklepów, w których możemy dostać dosłownie wszystko. Począwszy od żywności (pieczywo, nabiał, wędliny, mrożonki, produkty suche lub w puszkach), poprzez kosmetyki (dla nas, dzieci), środki higieniczne i higien, aż do napojów (wody, soki, słodkie napoje gazowane), alkoholu czy słodyczy.

Oczywiście kupić tu również możemy „świeże” warzywa, owoce i mięso. Jednak czy by na pewno świeże? Tej gwarancji nie obejmować nie będziemy kupując ciało w sklepie. Upiększone, nasmarowane różnej maści preparatami mięso błyszczy się i niemalże wdzięczy do nas, zachęcając do obrotu. I jeśli market da do tego wyjątkowo dobrą cenę mięso znika z półek a wyłącznie nieliczni zastanowią się i … wyjdą do hurtowni mięsa. Oczywiście można zdecydować się na taki nabądź w markecie, lecz to prawdziwa okazja, piękna sztuka ciała w korzystnej cenie. Przychodzimy do domu, a tam mięsko już tak apetycznie i pięknie nie wygląda, czasami nawet nie pachnie.

Przewaga hurtowni mięsa nad mięsem łatwym w sklepach czy dyskontach jest ogromna. Przede każdym dlatego, że żadna hurtownia mięsa nie zaryzykuje sprzedaży nieświeżego towaru, przez jaki może stracić dobrą firmę, klientów oraz dochód. Inna sprawa, hurtownia kupując mięso bierze go zazwyczaj tyle, ile jest wstanie sprzedać rzeczywiście. I jeżeli obok sprzedaży hurtowej otworzy punkt sprzedaży detalicznej rynek jest dany. I nawet większe niż w hipermarketach wartości nie są w stopniu zniechęcić klientów do kupowania mięsa w hurtowniach. Płacimy, bowiem, za świeże, pełnowartościowe mięso, jakie z pewnością pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie.

Mając pod opiekę powyższe niekwestionowanym rodzi się zwycięstwo hurtowni mięsa nad kupieniem go w całych sieciach handlowych. Jakość, gwarancja kreatywności i ceny odżywcze to rzeczy, które umieszczają się nie mieć wartości określonej w walucie.