Przygotowanie na wizyte u psychiatry

Coraz więcej osób zaczyna borykać się z problemami psychicznymi. Przytłacza nas nadmiar pracy oraz obowiązków do wykonania. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że taki dłużej utrzymujący się kiepski nastrój może być np. pierwszym objawem depresji. W tym przypadku warto więc zasięgnąć profesjonalnej porady psychiatrycznej. Ale jak przygotować się do takiej wizyty?

Po pierwsze, nie bójmy się naszego psychiatry. Jest to przecież normalny lekarz, który tylko chce nam pomóc. Dlatego dokładnie opiszmy mu całe nasze życie. Możemy wspomnieć o sytuacjach, w trakcie których dopada nas gorszy nastrój. Pamiętajmy, że każda informacja dla naszego psychiatry może być bardzo cenna. Im więcej on się dowie o naszym życiu, tym większą mamy szansę na całkowite wyleczenie.

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/program-pc-market_7-oprogramowanie-sklepowo-magazynowe/

Oczywiście na takiej wizycie niezbędna jest całkowita szczerość. Nie możemy niczego ukrywać. Psychiatrzy w Krakowie są zobowiązani tajemnicą lekarską. Dlatego nie ma takiej możliwości, że o naszych problemach dowiedzą się inne osoby. Spokojnie możemy opowiedzieć więc o całym życiu. Tutaj znaczenie ma wszystko – nasi bliscy, relacje z przyjaciółmi i rodziną, sposób żywienia, aktywność w ciągu dnia, a nawet i zainteresowania. Warto również wspomnieć o lekach, jeśli spożywamy niektóre środki medyczne regularnie. W końcu psychiatrzy bardzo często wydają recepty.

Taka wizyta u psychiatry wcale nie musi być nieprzyjemna i przerażająca. Wystarczy wybrać się na nią z pozytywnym nastawieniem. Zbierzmy więc podstawowe informacje o swoim życiu i wyruszmy do gabinetu psychiatrycznego. Dzięki pomocy lekarza na pewno uda nam się na nowo cieszyć się życiem.