Pojemniki prozniowe vacuumsaver flavia 10szt

Choć pakowanie próżniowe najczęściej stosowane jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to jeszcze częściej i klienci indywidualni poszukują urządzeń, które dadzą im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i akcesorium do pakowania dostosowywane są zarówno do ich potrzeb, zezwalając na opakowanie odpowiednio mniejszych ilości żywności.

Domowe danie do pakowania próżniowego żywności może wykorzystywać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania bądź też wykorzystuje pojemniki próżniowe wykonane z plastiku. W wypadku pojemników najczęściej zatrudniane są specjalne pompki ręczne, które kupią na odessanie zbędnego powietrza z zasobnika i dostarczają jego hermetyczne zamknięcie. Odpowiedni sposób działania można wykorzystać do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Uważają one najczęściej uniwersalny rozmiar, więc wolno je stosować również do zamykania butelek z winem, jak również do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zamknięciu próżniowym wino może być umieszczane nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co bardzo przez 2-3 dni.

Do domowego użytku potrafią być więcej dostosowane urządzenia typu multivac, pozwalające na przechowywanie żywności w oddzielnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej czas przechowywania - w współzależności od typie materiału a od miejsca, gdzie będzie on przechowywany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania rozciąga się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa albo herbata, żywność przetworzoną, lecz też warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso zapewne żyć chronione w zamrażarce w odpowiednio niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z użyciem woreczków jest fakt, że nie obejmują one sprzedaż długiej przestrzeni.