Pojemnik z kranikiem

Dozowniki celkowe to powszechnie wykorzystywane urządzenia. W relacji od modelu i modelu potrafią być przeznaczone do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które wykonują w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeb dekompensacji. Temperatura pyłów nie potrafi stanowić idealniejsza niż 200 stopni Celsjusza natomiast nie może istnieć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest dosyć prosta. Pył ze zbiornika dociera do dozownika przez otwór wlotowy. Następnie stanowi on dostarczany w celkach ze skrzydełkami wykorzystującego się bębna.

Dozowniki celkowe są za stanowisko w droga ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą wtedy w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują wykorzystanie na każdym etapie produkcji, zarówno w terenie działania technologicznej linii pakowania produktów, w branży ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Powszechnie są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o nowych ciśnieniach. Ważna je zbierać np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują również zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinku z punktów wyposażenia dozowników celkowych zapewne żyć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej wolno z łatwością dostosować wydajność dozownika do naszych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.