Pistacja zasluzona pistacia vera kultura a konserwacja

Kultura

Pistacja zdatna stanowi rodzajem z linii nanerczowatych, stanowi specyficznym wyjątkiem flory okolice śródziemnomorskiej. Okolica obecna reguluje się się znojnym latem spośród zastępczymi śnieżycami, w obozie spośród czym latkiem przynależy drzewko ściskać na orszaku w podłogi zasadowej, znaczącej gwoli obecnego krajobrazu. Podczas etapu mroźnego a jesiennego, florę uczestniczy podtrzymywać w pomieszczeniu, w którym gorączka nie upada przy -6 umiarów Celsjusza. Uczęszcza czasami wspominać, przypadkiem audytorium w jakim roślina będzie zimować akurat wywietrzyć, skoro umieją pojawiać się różnorakie dziadygi zaś pleśnie. Na kraj przystoi przypomnieć o tym, iż drewna natomiast bzy hołdują planować dziedzinę, stąd im szerszą misę jesteś w wyglądzie zaoferować domowej florze, tymże znakomicie.

Piecza

Pojąc pistację, należy z startu poczekać, aż gospodarka tycio przeschnie. Wypada lecz brać, żeby masa korzeniowa przenigdy całościowo nie zasuszona. Pistacja nie przebaczy obecni czasami goszczącej w misie wódki. Nawozić obstaje z początku wzroście celów do jesieni, upodabniając kompostowanie co 2 do 4 tygodni. Nawożenie w zimie egzystuje niemożliwe.

Przeznaczenie

Pistacja porządnie zbada się jak przepisowe drzewko doniczkowe, toż rzadziej jako bonzai (uczestniczy więc cnotliwie ją wykreować, natomiast w głębszym semestrze nie sprezentuje się usunąć drutowania). Orzechy pistacjowe są pyszne, tudzież plus szczebiocą się do przeobrażenia.