Oswietlenie awaryjne lux

Systemy oświetlenia awaryjnego posiadają szczególnie znaczącą osobę w przemyśle. W halach produkcyjnych, gdzie pracownicy obsługują maszyny będące dostępne części ruchome, w sukcesie nagłego braku oświetlenia mogą oni zostać trwale okaleczeni, i nawet że zostać zagrożone ich mieszkanie. W punkcie utraty zasilania elektrycznego, urządzenia co prawda przestaną działać, ale silniki rozpędzone do wielkich obrotów zachowają się dopiero po paru chwilach od przerwania wpływu prądu.

sage symfonia handel

Chociażby w tych maszynach, gdzie zastosowano systemy automatycznie hamujące pracę ruchomych elementów po odłączeniu napięcia, ich zatrzymanie niemal zupełnie nie jest szybkie. Aby uniknąć takim zdarzeniom należy stosować systemy oświetlenia awaryjnego. Dzielą się one na nowe typy, ale zadaniem wszystkiego z nich istnieje utrzymanie oświetlenia pomieszczeń przez dobry czas po zaniku zasilania. Dzięki temu pracownicy mogą bezpiecznie zatrzymać maszyny, i w razie towarzyszącego pożaru - łatwo opuścić budynek.

Najpopularniejszym systemem oświetlenia awaryjnego, odpowiedniego nie tylko w sektorze lecz ponadto w domach mieszkalnych, są specjalne oprawy oświetleniowe. Oprawwa oświetlnia awaryjnego posiada wbudowany mały akumulator, który magazynuje energię elektryczną w momencie normalnej pracy instalacji. W momencie nagłego zaniku napięcia, specjalny układ elektroniczny przełącza zasilanie oprawy na szybkość z akumulatora. Do punktu wyczerpania się baterii światło jest włączone. System opraw ma nie pewne wady, którymi jest wykorzystywanie małych akumulatorów, starczających na zaledwie kilkadziesiąt, i czasem tylko kilkanaście minut działania oświetlenia.

Inny sposób teoretyczny do wprowadzania w przemyśle polega na wygospodarowaniu dodatkowego pomieszczenia, gdzie zostają zainstalowane duże akumulatory i związki sterujące. Można także użyć generatora, dzięki czemu nie tylko oświetlenie awaryjne będzie mogło działać wiele godzin, ale energię będzie ważna także dostarczyć do nowych urządzeń, na dowód komputerów czy niektórych maszyn.