Nerwica depresyjna

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) broniły się częstym punktem w nowoczesnych czasach. Dotyczy zatem ze zmiany naszego myślenia. Już cali żyjemy szybko a często brakuje nam momentu na urlop, odpoczynek i regenerację. I jak rozpoznać obok siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zazwyczaj są to bóle głowy, żołądka i uczucia. Może powstawać oraz brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet małe objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się wyłącznie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie sytuację spośród tego, że ich reakcje ciała nie mają tak sensu. Jednak ciężko jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle komponują się z innymi fobiami. Chory boi się takich sprawie, a jego ciało reaguje więc w "inny" i nienaturalny sposób. Prowadzi temu brak motywacji, chęci do leczenia, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Poprzez to źli często zarzucają się na wywiady ze snem, i nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najskuteczniejszą formą w działaniu nerwicy jest psychoterapia. Podaje ją swój gabinet psychiatryczny w Krakowie. W przypadku zaburzeń nerwicowych najlepsze rezultaty przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej ważna przerwać "błędne koło". Pacjent łącznie z psychiatrą analizuje po kolei różne rzeczy z wszystkiego życia, podczas których posiadał objawy nerwicy. Dzięki temu redukuje się jego środek i chory uczy się z jakimiś sprawami. W wybranych przypadkach wskazane istnieje jeszcze leczenie farmakologiczne. A same leki nie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w związaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre efekty.