Kasjer stanowisko pracy

Często możemy zarejestrować w biznesach wyposażenie stanowiska kasjera w istot nowoczesnego komputera - często z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i tradycyjnego bądź wkomponowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania powszechnie kieruje się w szerokich marketach oraz sklepach chodzących do budowy sklepów.

Istnieje w nich dużo asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a jedne produkty równie przeważnie są sprzedawane, jak i zajmowane. Dlatego też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz osiągania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zawsze ale ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, jeżeli mamy do tworzenia z małym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W form gdy jednorazowo zamawiamy kilka lub kilkanaście sztuk samego produktu raz na dwa tygodnie i jeśli rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment podzielić na kilka bądź kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z cenami na jakimś samym produkcie. W pozycji jeśli tego zbioru jest niemało, nie ma przy tym sporo pracy, i przyjemnie jest upilnować wszelkie nowości w obszarze ceny czy części artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik ma określony poziom dochodów, to musi korzystać tego narzędzia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kwoty i przeznaczania jej przy każdej transakcji, ma cały wybór co do rodzaju kasy. W przypadku małego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, jaki nie jest zbyt wielu funkcji, zaś jest czytelny w obsłudze. Możemy z góry założyć, że są to kryteria najistotniejsze dla nas w przypadku zakupu kasy i że przez duży chwila nie ulegną one zmianie.