Kasa fiskalna 2017

Paragon z kasy fiskalnej novitus lupo jest materiałem niezmiernie ważnym oraz dla managera i dla kupującego. Ci ważni mają obowiązek wystawiania takich dowodów sprzedaży, ci kolejni powinni za każdym razem usuwać ze sobą paragon.

Niestety, większość spośród nas na paragony nie daje godniejszej uwagi, co w moc wypadkach może wynosić złe konsekwencje. Jak długo powinniśmy przetrzymywać takie wydruki z kas fiskalnych oraz w jakich przesłankach mogą się one nam przydać?

W przypadku przedsiębiorców sytuacja jest dość prosta. Kopie paragonów powinni oni pozostawiać przez 5 lat-na wypadek kontroli z Tytułu Skarbowego. Po co a taki dokument klientowi? Ten mały skrawek papieru w moc wypadkach że wynosić niezwykłe znaczenie. Jeśli znamy ważność paragonu z kasy fiskalnej i wiemy, w jaki forma odpowiednio przechowywać taki dokument, możemy wielu zyskać. Traktuje to przede wszystkim obecnych form, w jakich pragniemy zareklamować kupiony produkt lub dostarczyć go a wziąć nasze pieniądze. W takim przypadku sprzedawca zażąda z nas okazania paragonu-potwierdzenia reklamowanej transakcji. O których terminach musimy myśleć w chwili, gdy paragon ma nam działać w budowaniu reklamacji? Jeśli kupujemy artykuły spożywcze, problemy powiązane z nimi umiemy zgłosić do 3 dni. Znacznie dłużej powinniśmy przechowywać te paragony, które są dokumentem zakupu ubrań, obuwia, mebli lub sprzętu RTV. Tu prawo zapewnia nam aż 24 miesiące na wykrycie decyzji i na zgłoszenie reklamacji. Dokładnie w chwili, jeżeli nie będziemy mieć paragonu, nasza reklamacja nie zostanie uznana. Im większa zaletę reklamowanego towaru, tym zdrowsza strata związana z brakiem dokumentu potwierdzającego taką sprzedaż.

Pamiętajmy czyli o paragonach, które sprzedawca musi nam dać podczas zakupów. Pamiętajmy także o tym, by dokumenty takie przechowywać w dobrzy środek. Możemy wykonać koperty, w których będziemy montować paragony w organizacje chronologicznej, możemy przekazać na ostatni przedmiot specjalne pudełko. Ważne, by dokument potwierdzający dokonane przez nas transakcje był przechowywany tak długo, jak długo może istnieć się podstawą do złożenia reklamacji.