Hirsutyzm bezplodnosc

Niepłodność u mężczyzn zrobiona jest przede każdym małą ruchliwością plemników, złą jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest skutkiem złej jakości nasienia, czyli zmniejszoną ilością plemników (tanio niż 20 mln w 1 ml) lub ich zmniejszoną ruchliwością.

Pomysł na więc obejmują m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste czerpanie z sauny, mała i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność wywołana jest przez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w efektu przebytej infekcji czy urazu. Wpływa to bowiem czasem zabiegiem w nasieniu dojrzałych plemników, i czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na lokaty rozrodcze wpływać mogą także choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym ruchem w leczeniu męskiej niepłodności jest zmiana trybu życia. Pomoże na pewno aktywność ruchowa i rezygnacja z używek np. alkoholu. Na grupa nasienia pozytywnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, duża w akty i warzywa oraz doprowadzanie do systemu witaminy A i C. Jeśli niepłodność jest produktem zaburzeń hormonalnych pacjentowi przepisywane są hormony. Niedrożność nasieniowodów zmienia się w niektórych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyNiepłodność może mieć też podłoże genetyczne. Warto ponieść to pod opiekę głównie w przypadku, gdy u partnerki dotarło do kilku poronień z rzędu. Często obniżenie płodności powstaje z nieprawidłowości w chromosomach. Również jest toż zmiana genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności może być również przebycie świnki. Ta choroba wieku dziecięcego u małych chłopców może stanowić mocno groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po osiągnięciu dojrzałości płciowej, może nastąpić zapalny obrzęk jąder, które wykonywać może niepłodność. Równie złe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia stworzone przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto wspomnieć więcej o Zespole Kallmana. Jest ostatnie zaburzenie genetyczne, które prezentuje się brakiem lub zanikiem powonienia, a czasem oraz opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U mężczyzn dotkniętych tym schorzeniem są znacznie małe jądra, prącie i słaby poziom testosteronu. Wskazywania na leczenia maja pacjenci z rozmiarem jąder powyżej 2,5cm.