Etapy wdrozenia zarzadzania procesowego

Podjęcie pracy z programem Comarch Optima nie jest zbyt skomplikowane. Obsługa aplikacji jest wyjątkowo intuicyjna także nie wymaga zbyt długiego procesu wdrożenia. I prosty jest podręcznik jaki w słoneczny i prosty sposób opisuje krok po kroku wszelkie funkcje programu. Sprzedawany jest w kształcie .pdf – można go zarówno znaleźć na karcie producenta.
Instalacja Comarch Optima
Sama instalacja comarch optima również nie przysparza kłopotu, nawet niezbyt zaawansowanym użytkownikom komputerów. Instalację zaczynamy od pobrania programu ze Powierzchni Klienta czy od swego Partnera. Producent przygotował bardzo zacnego i lekkiego kreatora, który szybko towarzyszy nas przez proces instalacji. Podczas jego uruchomienia zostaniemy poproszeni o zaakceptowanie warunków umowy licencyjnej. Po tym aplikacja sprawdzi, czy nasz komputer spełnia wymagania instalowanej wersji optimy. Jeżeli przejdziemy ten test pozytywnie, pojawi się ekran umożliwiający wybór standardowej instalacji lub użytkownika. Różnica liczy na tym, że standardowa ma domyślnie ustawiony katalog instalacji, a klienta umożliwia wyboru docelowego katalogu.

Dostosowanie zakresu instalacji
Następnym krokiem istnieje możliwość dostosowania zakresu instalacji, jeżeli zakupiliśmy dostęp do wielu modułów. Po tym podejmuje się już właściwa instalacja. Trwa ona kilka minut dodatkowo nie musi już od nas żadnej aktywności. W toku instalacji grane są informacje o danych całego pakietu, jak też zgodzie z innymi programami, jak e-Sklep, iMall24, iBard24 i iKsięgowość24. Na efekt jesteśmy szansa skorzystania z automatycznej kopii bezpieczeństwa, która udziela nam dowolne pomieszczenie “w chmurze” na chronienie swoich możliwości. Zainstalowanie tego dodatku pozwoli nam na przechowywanie nawet 2 GB informacji.