Drukarka fiskalna thermal

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, a w prawd są to dwa inne urządzenia o różnych możliwościach. Drukarki finansowe to niezwykle rozbudowane kasy fiskalne. W wypadku kas do prowadzenia sprzedaży konieczna jest kasa i sprzedawca, a jak chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo występować musi komputer i specjalne oprogramowanie.

Takie drukarki powszechnie stawiane są w pomieszczeniach gdzie bazy produktów są bardzo trudne, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Umożliwiają one, oczywiście jak kasy, drukowanie paragonów fiskalnych i prowadzenie sprzedaży. Jednak są duże zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich ponad kasami fiskalnymi. Samą spośród obecnych cech jest szansę kontrolowanie stanu magazynowego produktów, które zajmujemy w kolekcji. Stanowi wówczas udogodnienie, dzięki jakiemu można uniknąć sytuacji, w jakiej w handlu zabraknie jakiegoś produktu. Jeszcze do takich systemów można wprowadzić promocje. Nie wyłącznie zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu efektów w pakiecie w mniejszej cenie. Prosto z takich drukarek można stworzyć wydruk paragonów, a ponadto fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z ofertą bycia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w sukcesu kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych wiąże się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez cały ten etap. Rozwiązanie brane w tym przykładzie składa się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w sezonie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia bardzo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Szersze szans drukarek fiskalnych skupiają się z szerszą wartością ich zakupu. Obsługa ich jest nader delikatna i potrzebująca ze względu na dodatkowe oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wysoko wymienione argumenty mogą być odstraszające dla średnich biur albo po prostu nieopłacalne, lecz każdy sam podejmuję decyzje co chce.