Drukarka fiskalna novitus

We każdych sklepach, także internetowych, ale również w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, medycznych i drugich pojawiły się kasy fiskalne. I choć mężczyźni nie zawsze mają, żeby zabierać ze sobą paragony organizowane przez usługodawcę czy kasjera w zakładzie, to teraz oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

http://erp.polkas.pl/rozwiazania-erp-poznaj-fakty-i-mity/Rozwiązania ERP - poznaj fakty i mity | Systemy ERP | POLKAS

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla odbiorcę i możliwość drukowania paragonu dla użytkownika kasy. Jednocześnie to posiadacz kasy ustala, czy paragony będące do zestawień z fiskusem, traktują być umieszczane na dodatkowej rolce w kategorii papierowej, lub że winnym stanowić jedynie przeznaczane na cyfrowym nośniku.

W przypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej leży po jego stronie. Część klientów skarży się, że paragon nie stanowi im do niczego potrzebny, że to kolejny papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej jednak za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może dać mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe kierują naszych pracowników do sklepów, na stoiska w miastach handlowych czy do celów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dobra jest sprawa, gdy klientowi został wydrukowany paragon, i klient go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się znajdować w jasnym miejscu, a klient zdoła już wyjść ze sklepu, to za pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, jaki może stać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia odbierania przez użytkowników paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została uruchomiona Loteria Paragonowa, w której może dokonać udział każdy użytkownik paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup towaru bądź usługi na ilość przekraczającą 10 zł, może swój paragon zapisać na kartce loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając liczbę i datę zakupu. Ideą zabawie jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w maju. Raz na kwartał obraca się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do tej pory przez fryzjerów i kosmetyczki oraz właśnie przez gabinety medyczne i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.