Drukarka fiskalna elzab d10

Na siłę rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 roku, każda kasa finansowa oraz drukarka fiskalna musi co dwa lata przejść konieczny przegląd techniczny. Właściciel kasy fiskalnej, jaki nie zdoła dopełnić tej form, zostaje ukarany. Pierwsza kara to zażądanie przez urząd skarbowy zwrotu ulgi oraz ustawowych odsetek które naliczane są od dnia popełnienia wykroczenia. Drugą karą jest mandat, jaki może wynieść nawet do 500 złotych. Warto wspomnieć, że za dotrzymanie terminu przeglądu ważny jest klient, to obecnie on musi pamiętać o dacie kontroli. Co naprawdę sprawdza serwisant?

Cóż, nazwa "przegląd techniczny" w tekście kas finansowych jest właściwie mylący. Dlaczego? Gdyż w trakcie kontroli sprawdzane są tylko te czynniki kasy, które gwarantują za ewidencjonowanie obrotów. Serwisant nie szuka usterek które potrafią wpływać na funkcjonalność całej kasy, zamiast tego łączę się tylko i tylko na bardzo wspomnianych częściach natomiast ich elementach, których wadliwe działanie mogłoby zawierać wpływ na nieprawidłowe wyliczanie należnego podatku.

Jakie są koszty przeglądu kasy fiskalnej? Za przegląd całej kasy fiskalnej, wraz z wszelką stroną zakłada się zazwyczaj od 100 do 300 złotych.

Ile trwa taki przegląd? Przegląd przebywa w pracy około godziny, maksymalnie dwie godziny, zależy więc w pierwszej mierze od serwisanta. Zapewne nie musimy zawozić naszej kasy do serwisu, zamiast tego możemy poprosić by osoby dorosłe za przeprowadzenie tej techniki przyjechały do naszej firmy, istnieje to jednak liczone jako dodatkowa usługa, przez co ponosimy dodatkowe opłaty. Warto przypomnieć, że do wykonania przeglądu jest odpowiedni jedynie serwisant wpisany do lektury serwisowej. Jest wtedy dostarczone tym, że każde przygotowane przez serwisanta działanie powinno zostać postawione do książki serwisowej. Wpisy też pragną być czytelne, potwierdzone podpisem pracownika firmy oraz ostemplowane jego pieczęcią. Wspominanie o tej formy jest nader istotne, ponieważ kursy tego przedsięwzięcia nie są ogromne, a moment przeprowadzenia przeglądu technicznego nie trwa długo.