Bezplodnosc icd 10

novitus deonNovitus DEON E - drukarka fiskalna Polkas Kraków

Chęć założenia rodziny często ogranicza się nie tylko z podjęciem uchwały o małżeństwie, a także z chęcią posiadania dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w wielu wypadkach z drugich przyczyn składa się to niemożliwe i należy podjąć leczenie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn podejmowania przez pary metody in vitro jest niewątpliwie wiele. Że wówczas być np. niedrożność jajowodów, kłopoty z wywołaniem owulacji u kobiety albo dość niskie parametry męskiego nasienia. Czasem te, mimo wielu badań, składa się, że lekarze nie są w stanie wskazać przyczyny niepłodności a tymże samym zastosować dobrych metod jej leczenia. Kiedy nowe metody zapłodnienia zawiodą, pary decydują się często na zapłodnienie sztuczne, czyli takie, które podejmuje się poza układem rozrodczym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Spośród obecnego rodzaju rozwiązania często więc korzystają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do naturalnego zapłodnienia. Metoda ta wywołuje nadal wiele kontrowersji, tylko dla wielu par pragnących mieć potomstwo jest indywidualnym rozwiązaniem.

Warto też wspomnieć, że decydując się na taką formę należy zdecydować lub będziemy przyjmować z nasienia naszego partnera czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wybiera tę główną możliwość. Pierwsza wizyta u lekarze związana jest ze prawdziwą ankietą medyczną, na jej sprawdzania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie dokonywało się wcześniej, należy też przynieść ze sobą wszą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a ponadto wykorzystuje jej szereg innych badań. I człowiek musi brać zbadane nasienie, gra tym korzysta skierowanie do innego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników ostatnich badań oraz wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często ujawniają się potrzebne też inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym ludzie zostają oboje partnerzy. Następnie przenosi się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Kolejny etap to otrzymanie zarówno nasienia mężczyzny, kiedy i cel jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu występują zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika plasuje się do grona kobiety. Po około dwóch tygodniach należy zgłosić się na pytanie.