Badanie patomorfologiczne plodu

Podczas pierwszego badania USG, kiedy możliwe istnieje już zobaczenie swego przyszłego potomka, otrzymujemy biometryczne wymiary płodu i kilka zdjęć wzbogaconych dziwnymi cyframi i oznaczeniami, jakie nie tylko zaczynają nas w stopień ciężkiej konsternacji, a także niepokoju. Przede każdym ale pamiętajmy, że specjalista jest kobietą kompetentną. Więc jeśli na randce nie usłyszeliśmy, że pojawiło się jakiekolwiek zagrożenie płodu, kompletnie nie musimy się niczym przejmować.

Poniżej przedstawiamy biometryczne wymiary płodu, czyli oznaczenia, jakie dają specjaliści w obiekcie opisania wymiarów naszego nienarodzonego dziecka.

GS (gestational sac) – jest ostatnie ilość pęcherzyka ciążowego, jest idealne oznaczenie wymiarowe w przypadku badania wczesnej ciąży czyli jej sprawdzeniu. Istnieje wówczas liczba zaczynana od 4 do 7 tygodnia ciąży, natomiast w działalności jest oznaczenie zarodka zanim będzie on na tyle ciężki i pewny, by ważna go było w nietypowy forma zmierzyć.
YS (yolc sac) – wielkość ciałka żółtego. Podstawowy wymiar od 5 do 10 tygodnia ciąży. Zbyt długa zaletę tego oznaczenia oznacza nieprawidłowy rozwój płodu i praktyczne szybkie poronienie. W sukcesu zaistnienia tego zjawiska bezwzględnie zostaniemy ogłoszeni przez specjalisty.
CRL (crown to rump length) – wielkość zarodka. Długość wynoszona od końca głowy do najniżej położonej części miednicy oraz posiada doskonałą pozycję dziecka, jaka jest praktyczna w badaniach USG.
HC (head circumference) – wielkość główki. Stanowi obwód główki dziecka w jej najwyższym środowisku i dostarcza do określenia prawidłowego rozwoju płodu. Jeszcze może pomóc do określenia szacowanego czasu ciaży w następnym trymetrze.
FL (femur length) – długość kości udowej. Jest do powiedzenia ewentualnych defektów dziecka w dalszej części ciąży. Może zatem dać na rzeczenie między innymi karłowatości dziecka bądź i innych wad wrodzonych.
AC (abdominal circumference) – obwód brzuszka. Służy ocenie harmonijności i proporcjonalności rozwoju płodu. Zły efekt może oznaczać różnego sposobu wady własne dziecka.

Oczywiście, podanych czasów jest mnóstwo moc natomiast są one w tytule większym bądź mniejszym możliwe do odczytania przez laików. Nie należy zawsze się zbytnio przejmować, jeśli czegoś nie rozumiemy. Po pierwsze, wszelkie nieprawidłowości w rozwoju dziecka będą nam z razu zgłoszone przez specjalistę przeprowadzającego badania. Jeśli jednak gryzie nas ciekawość, możemy poprosić przy okazji pytania o wyjaśnienie jego wyników.