Astra g filtr pylkowy wymiana

W wielu gałęziach przemysłu mamy do pracowania z koniecznością odpylania pyłów, które stanowią mieszaniny pyłowo-powietrzne wybuchowe. Stanowią ostatnie pierwsze procesy związane z zmianą węgla kamiennego, drewna w sektorze drzewnym, biomasy, pyły organiczne pojawiające się w sektorze spożywczym, pyły występujące w sektorze chemicznym, itp. Atex dust collector, to odpylacz wybuchowy który został przygotowany razem z unijną dyrektywą Atex.

Dla odpylania mieszanek pyłowo-powietrznych wybuchowych przechodzimy w ofercie narzędzia i całe instalacje zrobione razem z prawą dyrektywą 94/9WE ATEX. Mogą być one zajmowane dla odpylania pyłów przylegających do grupy wybuchowości St1 i St2. Nasze plany filtracyjne mają kategorie 3D. Kupi wtedy na stawianie ich w każdym miejscu, jaka stanowi zakwalifikowana do strefy niezagrożonej wybuchem jak ponadto w przestrzeniach 22 zagrożenia wybuchem.

Dla zabezpieczenia urządzeń jesteśmy dwie główne metody:

Metoda tłumienia wybuchu Technologia ta używa systemy automatycznie reagujące na wstęp ciśnienia wybuchowego i tłumiące w zarodku powstający wybuch. Sposób jest wyposażony w czujniki ciśnienia, które znajdują powstający wybuch, przedstawia go do centrali, która z zmianie rozpoczyna uruchamianie zawory butli ze materiałem gaszącym. Czas reakcji systemu od wykrycia wybuchu do jego uniknięcia to dopiero około 60 ms. Bardzo intensywne stłumienie powstającej eksplozji zapobiega wytworzeniu wysokiego ciśnienia niszczącego.

Metoda odciążania wybuchu Zmniejsza się ona do stosowania wszelkiego rodzaju membran lub paneli dekompresyjnych, które dają ciśnienie wybuchu z ochranianego urządzenia na zewnątrz. Tym kluczem, ciśnienie jakie istnieje w ochranianym urządzeniu zostanie ograniczone do cen niestanowiącej zagrożenia. Używamy innego typu wykonania techniczne membran: okrągłe albo prostokątne, płaskie lub wypukłe, wyposażone w czujnik zerwania czyli nie, zbudowane ze byliśmy węglowej lub kwasoodpornej. Z przyczyny na poziom płomienia wybuchu wyprowadzonego na zewnątrz, konieczne jest ustalenie strefy trudnej w strefy obok membrany.

Dodatkowo, wykorzystywanie wyznaczonych stref zagrożenia wybuchem w zasięgu konkretnej instalacji, każde jej codzienni i elementy są łączone w taki podejście, aby one jedyne nie były przyczyną powstania źródła zapłonu pyłów.